תכנית ההרזיה שלי

הרזיה > הרזיה למבוגרים > תוכנית ההרזיה

תוכנית שלושת השלבים להרזיה לטווח ארוך

25 שנים של ניסיון וטיפול בסובלים מהשמנת יתר אפשרו לי לגבש תוכנית הרזיה יעילה ומיומנת זו. מדובר בתוכנית תזונה בטוחה, הגיונית, גמישה וקלה לביצוע. התוכנית מוכחת מדעית נכונה לטיפול בהשמנת יתר ומביאה להרזיה לטווח ארוך. במהלך התוכנית, המטרה היא לטפל לא רק בהשמנה אלא גם בגורמיה השונים ובכך להפסיק אחת ולתמיד את מערבולת הדיאטות שיתכן שחלק מכם נפלו להן "טרף" בעברם.

שלב ראשון:

זהו שלב הזינוק הנמשך כ-6 שבועות. הנך מזנק/ת קדימה תוך גיוס כל הכוחות שברשותך. הדיאטה מבוססת על עקרון של צירופי מזון ולא על ספירת קלוריות. היא,בתחילתה,דלת שומן ודלת פחמימות ביום ובהמשך עם תוספת פחמימות בערב. מפתחי הדיאטה שנבדקה והוכחה כטובה מבחינה מדעית ורפואית הם: ד"ר רייצ'ל וריצ'רד הלר מביה"ח הר סיני שבניו יורק. הדיאטה מקובלת וזוכה לעידוד של תזונאים ורופאי לב בעולם כולו. היא תוכננה במיוחד להילחם בהתמכרות לפחמימות ולאפשר הרזיה בטוחה,בריאה וקבועה. הדיאטה מכילה את כל אבות המזון, וסוגי מזון מסוימים בדיאטה ניתנים לאכילה ללא הגבלה. ההתמתנות שלה מאפשרת בקלות התמדה שהיא מילת המפתח בתהליך ההרזיה. המטרה היא להפוך דיאטה זו לדרך חיים מבלי לאבד את טעם החיים.

על מנת להקל עליך את התהליך תעזר/י בשלב זה,בין השאר, בדיקור המבוצע בנקודה מאותרת באפרכסת האוזן ללא כאב וללא תופעות לוואי. מדובר במחט קבועה למשך שישה שבועות שמטרתה תחושת שובע מלאה מכמות מזון קטנה. בשלב זה, הביקורים במרפאה הינם אחת לשבוע וניתן להגיע להרזיה של כ-10% ממשקלך. חשוב מאוד לזכור כי איננו מנהלים תחרות; מומלץ מאוד שההרזיה תהיה איטית, נבונה ותמידית ולא מהירה, שבירה והרסנית.

שלב שני- השלב המתון

סיימת בהצלחה את השלב הראשון, המחמאות והתוצאות בהרזיה מוסיפות ומעלות את המוטיבציה, בשלב זה הדיאטה היא כבר דרך חיים ללא תחושת רעב עקב שעמום,קיפוח ונקודות שבירה. במהלך הביקורים במרפאה,נשים בשלב זה דגש גם על ההרזיה וגם בטיפול בגורמי ההשמנה. כמו כן, נשנה דפוסי התנהגות והרגלי אכילה. בשלב זה, תודגש החשיבות המכרעת של הפעילות הגופנית והאירובית הסדירה לתהליך ההרזיה; לרזות ללא ספורט זה כמו לנסוע במהירות הולכת וקטנה במעגל: או שנעצרים או שחוזרים לנקודת המוצא. אורכו של שלב זה הינו אישי בהתאם לעודפי השומן הקיימים.

שלב שלישי- שלב השמירה

זהו השלב החשוב ביותר.
רבים וטובים, ויתכן מאוד שגם את/ה אחד מאלו שרזו כבר פעמים רבות בחייהם והצלחתם היתה קצרת טווח עם כל הכאב והתסכול הקשורים בכך. שאלת השאלות היא כיצד לשמור על ההישג ולהישאר רזה לתמיד. מניסיוני הרב ומתוצאות מחקרים ומאמרים שהתפרסמו בנושא, למדתי כי הדבר החשוב ביותר לשמירת ההישגים היא: שמירה על מסגרת. הפגישה האישית אחת לשבועיים-חודש במרפאתי, תהווה עבורך מסגרת תומכת ומעודדת. היא תשמש מעקה בטיחות שישמור על הישגייך ואם יהיה צורך אף יגדילם. בפגישות אלה, נעקוב אחר התוצאות ונמשיך בפיתוח מודעות והקניית הרגלים ודפוסי התנהגות אכילה נכונים.

בהצלחה !