אנחנו בריאים, משמע אנחנו אוכלים נכון

הריצה הפראית קדימה של חיי העולם המודרני נעצרת בחריקת בלמים לנוכח ההכרה בהרס שאנו מסבים לעצמינו. רכבים מונעי בנזין מתחלפים ברכבים מונעי גז, או באופניים, מפעלי ענק מתחרים על תואר המפעל הירוק ביותר, שקיות ניילון מתחלפות בשקיות נייר ממוחזר ומאכלים רווי חומרים משמרים, שומנים מזיקים ושאר רעות חלות, מתחלפים במאכלים בריאים, מזינים וכמובן טעימים.

 

גם אם אולי נוכחנו במאוחר בהרס הגלובוס, עדיין לא מאוחר לשקם את הגוף הסובל מעודף משקל, מלחץ דם, מעורקים צרים ובין השאר גם ממיגרנות, בעיות בעיכול, בכליות ובכבד, הנגרמות גם הן מתזונה לקויה ומהרגלי אכילה נלוזים כמו אכילה בעמידה, או ברביצה מול הטלוויזיה, לעיסה מהירה ודיאטות בזק.

 

על מנת להביא לשיפור אמיתי במצב הבריאות שלנו, עלינו לנקוט בהרגלי תזונה חדשים וקבועים, הכוללים שינוי מרכיבי תפריט, שינוי הרגלי אכילה ושתייה (מקום, זמן, תדירות ואפילו תנוחה) ובקיצור – להיחשף לנפלאות התזונה הנכונה. אלה מכם השומעים את צירוף המלים "תזונה נכונה" ורואים לנגד עיניהם שני עלי חסה וכוס מים, טועים – כמובן – טעות חמורה.

 

דיאטה כדרך חיים (ודיאטה במובן של תזונה ולא של פרוייקט הרזייה חד פעמי), כבר מזמן אינה דוגלת בנשנוש מאכלים תפלים בכמויות מזעריות ובתפריטים משעממים וחד – גוניים, כי אם מציעה שפע של מתכונים ערבים לכל חיך, מה שהופך את המהפיכה התזונתית לנעימה במיוחד.

 

לחגיגת הטעמים מצטרף השיפור במצב הבריאותי, בהרגשה הכללית ולפי הצורך – גם במשקל. מעבר לתרומת התפריט, יש מקום נכבד גם לפעילות פיזית, שאינה חייבת להיות טריאתלון, אלא מותאמת למצבו של כל אחד, לכושרו הגופני וליכולותיו. זהו נתיב המוביל משינוי התפריט לשיפור התחושה ולביצוע פעולות ביתר קלות ומבטיח חיים בריאים וטעימים.