דיאטה במסגרת סל הבריאות? לא לכולם

מנעמי החיים המודרניים אולי מאד מהנים, אבל במקביל הם מחרבים בשיטתיות כל חלקה טובה של בריאות, תזונה ואורח חיים. אם בעבר היה האדם מעוניין בסטייק בקר עסיסי, הוא היה רודף אחרי התאו, צד אותו ונושא אותו על כתפיו לכפר, כך שרק השגת הארוחה כבר פתרה אותו מעודף משקל. היום, אין צורך לצאת מהבית, פשוט מזמינים אוכל הביתה והפעולה הפיזית היחידה קשורה להנפת המזלג ולעיסת הבשר.

 

אז לא חייבים לצאת לצוד, אבל כל בר דעת מבין שהרגלי התזונה הללו פוגעים אנושות בגוף האדם. לטובת אלה המבקשים לתקן את התפריט הקלוקל שלהם ואת הרגלי האכילה, באים הדיאטנים, המתמחים בהתאמת דיאטה ארוכת טווח, שתתקן את אורח החיים ויחד עימו את הגוף.

 

ישנן מספר אפשרויות למפגשים עם אנשי מקצוע המתמחים בתזונה – פגישות אישיות, קבוצתיות, סדנאות ואפילו דרך האינטרנט. את העלויות של המפגשים אפשר לצמצם במספר דרכים, כמו באמצעות קופות החולים, אבל מומלץ לבחון היטב את התכניות המוצעות, שכן לא אחת נמצא שעדיף לפנות לתזונאי באופן פרטי, מאשר להגיע למפגשים דרך קופת החולים ולשלם סכומים דומים.

 

הסיבה העיקרית היא, שאם אינכם סובלים ממצב רפואי כרוני המחייב דיאטה, כמו השמנת יתר או תת משקל, יתר לחץ דם, סרטן, סוכרת, אלרגיה למזון ועוד, אינכם זכאים לייעוץ דיאטני במסגרת סל הבריאות. (הזכאים משלמים סכום סימלי של כ – 20 ש"ח ברבעון).

 

כל קופות החולים מציעות  - במסגרת ביטוח רפואי משלים – סדנאות הרזיה שאינן כלולות בסל הבריאות – למשפחה, במסגרת קבוצתית ובמסגרת פרטית, בעלויות משתנות. מחירה של סדרת מפגשים נע בין כ – 250 ש"ח ל – 850 ש"ח ואילו מפגשים פרטיים עולים כ – 200 ש"ח לפגישה.

 

שמירה על אורח חיים בריא יכולה גם להתחיל מהדברים הקטנים. מומחים רבים נותנים טיפים לשמירה על אורח חיים בריא כגון כפית שמן זיתא בכל בוקר "לשימון המערכות" ושתיית קפה שחור לפני פעילות גופנית הממריצה את הגוף ומאפשרת שריפת שומנים יעילה יותר